Joulunajan aukioloajat 2018

joululyhdyt

Rauhaniemen sauna on auki seuraavasti joulunaikaan

Joulu 2018 - Uusivuosi 2019
Jouluaatto (ma)24.12.11.00-16.00
Joulupäivä (ti)25.12.11.00-16.00
Tapaninpäivä (ke)26.12.13.00-20.00
Uudenvuodenaatto (ma)31.12.13.00-20.00
Uudenvuoden yösauna 31.12.23.00-00.30
Uudenvuodenpäivä (ti)1.1.13.00-20.00
Loppiainen (su)6.1.13.00-20.00

Hyviä juhlapyhiä toivottaa!

TaTU ja Rauhaniemitoimikunta

 

Ison saunan remontin valmistuminen

UUSI PÄIVITYS 7.10.2018: Tilanteet elää ja kehitys kehittyy 🙂 Urakoitsija on rehkinyt työmaalla myös viikonlopun ajan ja niinpä iso sauna aukeaa kuin aukeaakin jo maanantaina 8.10. klo 15 alkaen. Lämpimästi tervetuloa nauttimaan löylyistä uusilla lauteilla!

Ison saunan remontti on jo hyvällä mallilla, mutta vielä pitää hetki odottaa viimeistelytöiden valmistumista. Ennakkotiedoista poiketen iso sauna ei ole avoinna vielä maanantaina 8.10., vaan todennäköisesti vasta tiistaina 9.10.2018 klo 15 alkaen.

Kiitokset kaikille saunojille kärsivällisyydestä ja pahoittelut remontin mahdollisesti aiheuttamista haitoista.